Forum Analityka Strona Główna


Analityka
Forum studentów analityki medycznej Collegium Medicum UJ
Odpowiedz do tematu
Wyślij list do premier Szydło w obronie prof. Szmitkowskiego
wososh
administrator
administrator

Dołączył: 24 Cze 2005
Posty: 1552
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

[za kidl]


Drodzy Diagności,

Apelujemy do pobrania, podpisania i wysłania listu protestacyjnego do Pani Premier Beaty Szydło oraz kopii do wiadomości Ministra Zdrowia, Posłów na Sejm RP Państwa okręgów wyborczych oraz KIDL.
Przed wydrukowaniem prosimy o umieszczenie u góry dokumentu nazwy swojej miejscowości wraz z datą, a w części „Do wiadomości” nazwisk posłów, do których zostaną wysłane kopie.


[link widoczny dla zalogowanych]

Treść listu:

Pani
Beata Szydło
Prezes Rady Ministrów
Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa

Szanowna Pani Premier,

Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec odwołania prof. dra hab. Macieja Szmitkowskiego ze stanowiska Krajowego Konsultanta do spraw diagnostyki laboratoryjnej przez Ministra Zdrowia. Jestem wstrząśnięty/a tak nagłą i niczym nieumotywowaną decyzją Ministra Zdrowia. Pan prof. Maciej Szmitkowski podjął się bardzo trudnej roli doprowadzenia do długo oczekiwanych zmianw przepisach regulujących funkcjonowanie medycyny laboratoryjnej w Polsce.

W sytuacji, gdy środowisko diagnostów laboratoryjnych pokładało nadzieję w obecnym rządzie, licząc na: wycenę badania laboratoryjnego, bezpośrednie kontraktowanie badania, wprowadzenie nadzoru publicznego nad jakością świadczonych usług, powrót medycznych laboratoriów w struktury szpitali oraz zahamowanie procesu przejmowania polskich medycznych laboratoriów diagnostycznych przez laboratoria sieciowe z kapitałem zagranicznym, odwołanie Pana prof. Szmitkowskiego ze stanowiska Konsultanta Krajowego w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej te nadzieje całkowicie przekreśla.
Pan prof. Maciej Szmitkowski doprowadził do uregulowania procesu kształcenia przeddypolomowego i podyplomowego, a jako Przewodniczący Zespołu do spraw opracowania koncepcji zmian w zakresie funkcjonowania ośrodków badań jakości w diagnostyce laboratoryjnej i mikrobiologicznej przygotował długo oczekiwany projekt poprawy nadzoru nad kontrolą jakości badań laboratoryjnychw trosce o bezpieczeństwo pacjenta.
Odwołanie Pana prof. Macieja Szmitkowskiego w tak trudnej sytuacji ochrony zdrowia – gdy Rząd Polski reformuje system opieki zdrowotnej – jest szczególnie niepokojące, gdyż jest zaprzepaszczeniem niepowtarzalnej szansy na doprowadzenie do dobrych zmian w systemie funkcjonowania medycznej diagnostyki laboratoryjnej, których niestety przez wiele lat nie udało się osiągnąć.
Z poważaniem


Do wiadomości:

  1. Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł, ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa
  2. Poseł na Sejm RP ……
  3. Poseł na Sejm RP ……
  4. Poseł na Sejm RP ……
  5. KIDL, ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa, [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyślij list do premier Szydło w obronie prof. Szmitkowskiego
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu